Funkcja RANDBETWEEN: Różnice pomiędzy wersjami

Z Planfix
Skocz do: nawigacja, szukaj
(Utworzono nową stronę "{{#seo: |title=Funkcja RANDBETWEEN |titlemode=append |keywords=planfix, Function, RANDBETWEEN, reports |description=Funkcja RANDBETWEEN }} Funkcja RANDBETWEEN zwraca losową liczbę całkowitą z zakresu pomiędzy dwoma określonymi liczbami. Przy każdej aktualizacji zwracana jest nowa losowa liczba całkowita. == Format == *'''RANDBETWEEN'''(bottom, top) Argumenty: *bottom — Wymagany. Najmniejsza liczba całkowita zwracana przez funkcję RANDBETWEEN. *top…")
 
Nie podano opisu zmian
 
Linia 1: Linia 1:
{{#seo:
{{#seo:
|title=Funkcja RANDBETWEEN
|title=RANDBETWEEN Function
|titlemode=append
|titlemode=append
|keywords=planfix, Function, RANDBETWEEN, reports
|keywords=planfix, Function, RANDBETWEEN, reports
|description=Funkcja RANDBETWEEN
|description=RANDBETWEEN Function
}}
}}
Funkcja RANDBETWEEN zwraca losową liczbę całkowitą z zakresu pomiędzy dwoma określonymi liczbami. Przy każdej aktualizacji zwracana jest nowa losowa liczba całkowita.
Funkcja RANDBETWEEN zwraca losową liczbę całkowitą z zakresu między dwiema określonymi liczbami. Za każdym uaktualnieniem zwracana jest nowa liczba całkowita.
   
   
== Format ==
== Składnia ==
*'''RANDBETWEEN'''(bottom, top)
*'''RANDBETWEEN'''(bottom, top)


Argumenty:
Argumenty:
*bottom — Wymagany. Najmniejsza liczba całkowita zwracana przez funkcję RANDBETWEEN.
*bottom — Wymagane. Najmniejsza liczba całkowita, którą może zwrócić funkcja RANDBETWEEN.
*top — Wymagany. Największa liczba całkowita zwracana przez funkcję RANDBETWEEN.
*top — Wymagane. Największa liczba całkowita, którą może zwrócić funkcja RANDBETWEEN.


== Przykłady ==
== Przykłady ==
Linia 18: Linia 18:
|-
|-
! style="font-weight: bold" | Formula
! style="font-weight: bold" | Formula
! style="font-weight: bold" | Opis
! style="font-weight: bold" | Description
! style="font-weight: bold" | Wynik
! style="font-weight: bold" | Result
|-
|-
|RANDBETWEEN(1,100)
|RANDBETWEEN(1,100)
Linia 28: Linia 28:
|Losowa liczba między -1 a 1 (zmienia się)
|Losowa liczba między -1 a 1 (zmienia się)
|zmienia się
|zmienia się
|-
|}
|}


== Przejdź do ==
== Przejdź do ==
*[[Standardowe funkcje]]
*[[Standardowe funkcje]]

Aktualna wersja na dzień 13:55, 6 gru 2025

Funkcja RANDBETWEEN zwraca losową liczbę całkowitą z zakresu między dwiema określonymi liczbami. Za każdym uaktualnieniem zwracana jest nowa liczba całkowita.

Składnia

  • RANDBETWEEN(bottom, top)

Argumenty:

  • bottom — Wymagane. Najmniejsza liczba całkowita, którą może zwrócić funkcja RANDBETWEEN.
  • top — Wymagane. Największa liczba całkowita, którą może zwrócić funkcja RANDBETWEEN.

Przykłady

Formula Description Result
RANDBETWEEN(1,100) Losowa liczba między 1 a 100 (zmienia się) zmienia się
RANDBETWEEN(-1,1) Losowa liczba między -1 a 1 (zmienia się) zmienia się


Przejdź do